Podpowiadamy jak odrestaurować pęknięte i przetarte skóry w samochodzieSkórzane wnętrze pojazdu to przejaw luksusu i wygody. W ten sposób zazwyczaj wykończone są pojazdy z najwyższej półki cenowej, limuzyny, które poza doskonałymi osiągami zapewniać muszą wyjątkowy wygląd i wygodę. Jednak skórzaną tapicerkę nie zawsze utożsamia się z funkcjonalnością – nieuważnym użytkowaniem łatwo sprawić, by dotychczasowy synonim elegancji i dobrego smaku stał się niedbały, a wręcz odpychający.

Skórzana tapicerka ma mnóstwo zalet, ale również wad. Nowa prezentuje się zdecydowanie atrakcyjniej, niż jej materiałowy odpowiednik. Jest również łatwiejsza w pobieżnym czyszczeniu i w miarę odporna na wycieranie. Jednak wraz z upływem czasu traci swoje najkorzystniejsze właściwości – dziury, pęknięcia czy przetarcia odbierają jej atrakcyjny wygląd, zostawiając jedynie nieestetyczne ubytki. Czy można coś z tym zrobić?

Dziury, przetarcia i przebarwienia

Wybór skórzanej tapicerki przy zakupie nowego auta to zazwyczaj koszt kilku, a nawet kilkunastu tysięcy. Wydając niemałe pieniądze oczekujemy, że otrzymany produkt służyć nam będzie przez długi czas. Niestety, wszystko ulega zużyciu, podobnie wykończenie foteli czy elementów wyposażenia. Jeśli zauważymy, że dotychczas urzekająca wyglądem skórzana tapicerka zaczyna pękać, tracić pierwotny kolor zastanawiamy się nad rozwiązaniem tej problematycznej sytuacji. Jeszcze do niedawna jedynym wyjściem była kosztowna wymiana całych elementów. Na szczęście w dzisiejszych czasach znane są mniej kosztowne sposoby poradzenia sobie z problemem.

Renowacja skóry samochodowej to domena firm zajmujących się auto detailingiem. Specjaliści od kosmetyki samochodowej bazując na sprawdzonych sposobach są w stanieusunąć wszelkie przetarcia lakieru, nieestetyczne pęknięcia i dziury, a także przebarwienia skóry. Korzystając z zaawansowanych technik, wykonają badania rozpoznawcze zastosowanego w pojeździe wykończenia i przywrócą mu naturalny kolor. Po zakończeniu działań zaimpregnują miejsca naprawy znacząco minimalizując ryzyko kolejnych uszkodzeń.

Powyżej opisane działania to jednak nie wszystko. Firmy detailingowe w swojej ofercie posiadają również kompleksowe usługiczyszczenia skórzanych tapicerek. Każdy kto zmuszony był wykonać ów proces doskonale wie jak łatwo uszkodzić naturalne nawierzchnie poprzez skorzystanie z nieodpowiednio dobranego środka czyszczącego. Zostawiając samochód w rękach profesjonalistów można być pewnym dobrze wyczyszczonej tapicerki skórzanej oraz wszystkich elementów pokrytych tych materiałem. Działania auto detailingowe pozytywnie wpłyną również na długość życia skór znacząco podwyższając ogólną wartość pojazdu.

Naprawa skór jedynie przez profesjonalistów

Będąc zmuszonym do renowacji skóry samochodowej nie mamy zbyt wielu rozwiązań. Możemy na własną rękę, korzystając z ogólnodostępnych kosmetyków, spróbować pokryć powstałe niedostatki, jednak sposób ten raczej nie przyniesie zachwycających efektów. Innych rezultatów możemy spodziewać się, jeśli o pomoc poprosimy firmę auto detailingową. W takim przypadku mamy gwarancję, iż tapicerka i skórzane elementy wyglądać będą niemal jak w dniu wyjazdu auta z salonu.