Jak skutecznie zabezpieczyć lakier przed rysami i zabrudzeniami ?Któż z nas chcąc zostawić auto na ciasnym parkingu bądź blisko wysokiego krawężnika nie do końca właściwie wyliczył siłę skrętu kierownicy, a tym samym zahaczył swoim pojazdem o stojące obok auto lub wspomniany krawężnik? Trudno uniknąć takich sytuacji, a drobne rysy przytrafiają się praktycznie każdemu. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można usunąć efekty niefortunnych manewrów.

Poszukując skutecznych metod, które pozwolą usunąć rysy i inne niedoskonałości powstałe na karoserii, pierwsze o czym myślimy jest wizyta u lakiernika. W przypadku niewielkich uszczerbków koszt prac nie powinien być wysoki, gorzej, jeśli spora część karoserii wymaga specjalistycznej interwencji. Wówczas musimy przygotować się na wyłożenie większej kwoty. Istnieją wprawdzie alternatywne, tańsze metody usuwania rys takie jak specjalne środki do maskowania jednak nie zawsze przynoszą one spodziewany efekt. Wiedząc, że niemal pewnym jest, iż w niedługim czasie porysujemy błyszczącą karoserię, może warto rozważyć zabezpieczenie jej przed ewentualnymi uszkodzeniami?

Przezorny zawsze ubezpieczony

Jeśli chcemy zabezpieczyć lakier karoserii posiadanego pojazdu warto skorzystać z pomocy specjalistów. Doskonałym wyborem w tym przypadku będą firmy auto detailingowe, które zajmują się czyszczeniem, renowacją oraz konserwacją pojazdów, zapewniając im tym samym atrakcyjny wygląd na długi czas.

Jedną z usług wykonywanych w ramach kompleksowego detailingu jest pokrycie karoserii specjalną warstwą zabezpieczającą. Powłoka ceramiczna , bo ją mamy na myśli, chroniąca lakier nawet przez dwa lata, w znacznym stopniu spowalnia proces powstawania rys, a także brudzenia się nadwozia. Ponadto pozytywnie wpływa na późniejszą pielęgnację pojazdu znacznie ją ułatwiając. W jaki sposób działa? Powiększona twardość lakieru jest zasługą nanocząsteczek, które po zastygnięciu zmieniają się w ciało stałe. Wytworzona na karoserii „skorupa” nie tylko chroni pojazd przed ewentualnymi rysami, ale również pozytywnie wpływa na jego wizualną stronę nadając niesamowity połysk lakieru.

Jak wspomnieliśmy wyżej, powłoka ceramiczna w znaczny sposób wpływa także na późniejszą pielęgnację samochodu. Mimo, iż jest odporna na środki chemiczne, posiada specjalne właściwości chroniące przed zabrudzeniami – zanieczyszczenia słabo wiążą się z warstwą ochronną, dzięki czemu łatwo można się ich pozbyć.

Nałożenie na karoserię auta powłoki ceramicznej to również dobry pomysł gdy chcemy zabezpieczyć samochód na zimę. Ze względu na wysokie właściwości ochronne i ogromną trwałość niestraszne jej środki chemiczne oraz trudne warunki atmosferyczne.

Lśniąca „skorupa” na karoserii

Skorzystanie z pomocy firmy zajmującej się detalingiem w celu zabezpieczenia karoserii samochodu to doskonały pomysł. Nałożona na nadwozie powłoka ceramiczna utworzy swoistą „skorupę”, która zapewni autu wyjątkowo skuteczną ochronę przed rysami i zanieczyszczeniami. Przy okazji zadba o wygląd pojazdu, podnosząc tym samym jego wartość rynkową.