Jak sprawić, by samochód ponownie wyglądał jak z salonu ?Moment, gdy wyjeżdżamy nowiusieńkim, pachnącym świeżością samochodem z salonu niełatwo zapomnieć. Dla wielu mężczyzn, a nawet kobiet, zostaje w pamięci niczym pierwszy krzyk dziecka czy dzień ślubu. Przez długie lata kojarząc się z samymi pozytywnymi uczuciami, bywa przywoływany w najtrudniejszych momentach w życiu, jako źródło optymizmu i szczęścia. Niestety, to co przez pierwszych parę miesięcy wywoływało dumę i spełnienie, po pewnym czasie traci dawną magię. Samochody, jak przystało na rzeczy codziennego użytku, narażone są na uszkodzenia, zniszczenia i zabrudzenia. Lakier kryjący karoserię, który niedawno zachwycał blaskiem i przejrzystością, systematycznie matowieje, a tapicerka powoli się niszczy... Na szczęście, są metody, by przywrócić pojazdowi dawny blask, zarówno od środka, jak i zewnątrz. Słowo-klucz to car spaczyli nic innego jak samochodowy gabinet odnowy.

Gdy nasz telefonom ledwo funkcjonuje, nie wygląda reprezentacyjnie, a w dodatku utrudnia normalne korzystanie, kupujemy nowy. Podobnie zachowujemy się, gdy inne gadżety lub przedmioty codziennego użytku odmówią posłuszeństwa – wymieniamy stare, na nowe. Czy w przypadku samochodów zachowujemy się podobnie?

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce

Zanim zaczniemy rozważania nad tematem car spa, zastanówmy się do kogo ten kompleksowy zestaw usług
kosmetycznych jest skierowany.

Według danych statystycznych, sprzedaż nowych samochodów w roku ubiegłym w naszym kraju wzrosła. Niestety, liczby to jedno, rzeczywistość to drugie. Wprawdzie wciąż zajmujemy ósmą pozycję wśród europejskich rynków, jednak spojrzenie nań pod kątem wskaźnika chłonności, nie jest już tak optymistyczne. Z wynikiem 7,8 sztuk zajmujemy dopiero 23 pozycję, za Estonią, Czechami, Słowacją czy Słowenią. Ponadto, sprzedaż nowych samochodów w zdecydowanej większości dotyczy firm – ponad 61 procent pojazdów trafia do przedsiębiorstw, zaledwie 38,75 procent stanowią osoby prywatne.

Czy świadczy to o tym, że Polacy nie czują potrzeby posiadania nowych pojazdów? Niekoniecznie. Na sytuację wpływ mają względy finansowe – niewielu z nas stać na zmianę pojazdu na nowy, w dodatku z salonu. Ponadto chętnie wybieramy tańsze auta używane, bądź korzystamy z dotychczasowych, regularnie dbając o ich kondycję techniczną i wizualną. Co ciekawe, auto detailing jest skierowany do każdej z grup, gdyż został stworzony z myślą zarówno o samochodach używanych, ale także nowych.

Czy jest detailing?

Jak można łatwo wywnioskować z nazwy, Car SPA to coś w rodzaju gabinetu spa, z tym, że dla samochodów. Podobnie jak w klasycznym gabinecie odnowy biologicznej, tak w niektórych warsztatach, grupa specjalistów jest w stanie przywrócić pojazdowi dawny blask i styl.

Kosmetyka samochodowa, zwana również auto detailingiem, stawia sobie za cel przewyższenie fabrycznych standardów wykończenia. Czy w związku z tym, korzystając z pomocy specjalistów od detailingu otrzymamy samochód w lepszym stanie, niż wyjeżdżaliśmy nim z salonu? Jest na to szansa.

Cały ogrom działań detailingowych opiera się na starannym wykonywaniu kolejnych prac kosmetycznych, zgodnie z wytycznymi sztuki pielęgnacji samochodu. Nie jest to jedynie mycie czy sprzątanie, lecz skrupulatne regenerowanie poszczególnych detali budowy auta. Dzięki nim pojazd nie tylko zachwyci salonowym wyglądem, lecz będzie właściwie zakonserwowany, dzięki czemu utrzymanie go w ponadprzeciętnym stanie nie będzie trudnością. Co ciekawe, auto detailing nie jest usługą wykonywaną jedynie na używanych samochodach. Równie często dotyczy aut nowych, salonowych, by po szeregu skomplikowanych, dokładnych działań zachęcały potencjalnych klientów do zakupu jeszcze mocniej, niż tuż po wyjeździe z fabryki.

Dlatego chcąc odpowiedzieć na pytanie postawione w temacie tekstu – jak sprawić by samochód ponownie wyglądał jak z salonu? – możemy stwierdzić tylko jedno: skorzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się auto detailingiem. Oddając samochód do car spa możemy być pewni, że po wykonaniu zadań przez profesjonalistów z branży, wsiadając do niego, poczujemy się jak w dniu, gdy wyjeżdżaliśmy z salonu.