Kosmetyka samochodowa

Odpowiedzią na potrzeby klientów

Mimo iż mycie karoserii to norma, świadomość konieczności jej pielęgnacji istnieje w świadomości Polaków od niedawna. Jeszcze 20 lat temu wystarczyło raz na kilka tygodniu umyć samochód, zaś wizyta w myjni była uważana za zbytek dla bogaczy. Dziś jest inaczej – Polacy nie tylko wożą coraz mniej w swoich bagażnikach i regularnie odkurzają tapicerkę oraz dywaniki, ale również dbają o stan oraz wygląd lakieru. To właśnie z myślą o tych samochodowych estetach powstały usługi z zakresu kosmetyki samochodowej, zwanej również autodetailingiem lub car spa.

Na czym polega detailing samochodowy?

Mimo iż ta obco brzmiąca nazwa może być dla wielu osób nieco myląca, założenia autodetailingu są stosunkowo przejrzyste. Jest to kompleksowy zabieg polegający na czyszczeniu, renowacji oraz konserwacji wszystkich elementów samochodu (zarówno na zewnątrz, jak i w jego wnętrzu). Głównym celem kosmetyki samochodowej jest przywrócenie pojazdu do stanu maksymalnie zbliżonego do fabrycznego.

Wnętrze:

Proces czyszczenia regeneracji i konserwacji przestrzeni dla pasażerów obejmuje odkurzanie tapicerki, wykładzin, boczków, podsufitki, a także wymontowanie i staranne wyczyszczenie foteli samochodowych. Elementy skórzane, metalowe i plastikowe są, oprócz czyszczenia, poddawane konserwacji. Zabiegi czyszczenia wnętrza samochodu są niezwykle drobiazgowe.

Karoseria:

Poza dokładnym myciem szyb, autodetailing skupia się przede wszystkim na czyszczeniu, ochronie i konserwacji lakieru samochodowego. Polerowanie oraz nałożenie warstwy ochronnej gwarantuje nie tylko efektowny wygląd naszego auta, ale również zabezpiecza je przed szkodliwym wpływem warunków zewnętrznych. Mimo iż do niedawna najpopularniejszym stosowanym w tym celu preparatem był wosk, zaczyna on powoli odchodzić do lamusa na rzecz powłok ochronnych – kwarcowych oraz ceramicznych. Są one nie tylko znacznie wytrzymalsze (powłoka ceramiczna wytrzymuje nawet 2 lata), ale poza podkreśleniem walorów wizualnych, do pewnego stopnia chronią karoserię przed porysowaniem. Stanowią niewidzialny pancerz, który odpycha brud i jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju środków chemicznych.

Podsumowanie

Żadna myjnia samochodowa nie posiada w swojej ofercie zabiegów mogących równać się z autodetailingiem. Usługa ta jest wprawdzie czasochłonna, ale jej efekty są doprawdy piorunujące. Specjaliści zajmujący się kosmetyką samochodową podchodzą do swoich zajęć bardzo profesjonalnie i każdą, nawet najmniejszą usługę wykonują z pieczołowitością i niezwykłą dbałością o detale.

Pamiętajmy, że samochód to nie tylko silnik, skrzynia biegów i garść kabli. Jego karoseria jest niczym ludzka skóra – tak jak ona podlega ciągłym procesom chemicznym i potrzebuje regularnej pielęgnacji. Dbajmy o nią, a odwdzięczy się nam pięknym wyglądem przyciągającym zazdrosne spojrzenia.