Najczęstsze błędy podczas nakładania folii samochodowej**Folia samochodowa pozwala na szybką zmianę wyglądu auta. Nie chodzi tu tylko o popularne przyciemnianie szyb. Za pomocą tego materiału zmienia się kolor karoserii, czy tworzy rozmaite akcenty i aplikacje. Powodzenie projektu zależy jednak od profesjonalnego wykonania. **

Częste błędy przy nakładaniu folii

W wielu sklepach dostępne są tanie odmiany folii samochodowej. Każdy kierowca może samodzielnie umieścić je na aucie. Jednakże zazwyczaj są bardzo nietrwałe i nie wyglądają najlepiej. Ponadto nieumiejętne posługiwanie się folią nie przynosi dobrych rezultatów. Zatem jednym z częstych błędów jest podjęcie się projektu bez podstawowych umiejętności. Jeżeli ktoś nie czuje się pewnie w tej dziedzinie, powinien zdać się na usługi specjalistów.

Niestety nie zawsze wybrana firma może poszczycić się profesjonalnym podejściem do zadania. Częstym błędem jest niestosowanie się do warunków technicznych folii. Producenci wytwarzają materiały mające różne wymagania dotyczące temperatury czy przygotowania karoserii. Ważne jest też to, by preparaty pomocnicze i te stosowane do mycia lakieru były dopasowane do folii. Bez tego można uszkodzić zarówno aplikacje, jak i powłokę lakierniczą. Z całą pewnością całość nie będzie wyglądała zachęcająco.
Błędem jest też nakładanie folii bez przystosowanych do tego narzędzi. Każdy szczegół ma ogromne znaczenie dla końcowego efektu.

Kolejne często występujące błędy

Aplikowanie folii to proces wymagający ogromnej wprawy i staranności na każdym etapie. Tymczasem błędy pojawiają się już na samym początku. Najczęściej jest to złe przygotowanie karoserii. Przed nałożeniem folii powłoka lakiernicza musi zostać dokładnie umyta i zabezpieczona, oczywiście środkami, które jej nie zniszczą, więc nie mogą należeć do tych z najniższej półki. Warto jednak pamiętać, że samo czyszczenie to nie wszystko. Jeśli na karoserii znajdują się głębokie rysy, trzeba je najpierw usunąć. Niestety jest to często pomijane i prowadzi do poważnych skutków - podczas odklejania folii może dojść do uszkodzeń lakieru.

O powodzeniu zmiany wyglądu auta decyduje również dobry projekt. Wszystkie wzory powinny być dobrane z wyobraźnią i zmysłem estetycznym. Nic nie psuje tak końcowego efektu, jak źle dobrane kolory czy aplikacje. Warto więc dobrze przemyśleć jak auto ma wyglądać po skończeniu prac. Jeśli mają zrobić to profesjonaliści to należy wybrać firmę, która jest w stanie wykonać projekt- najlepiej poprosić o przedstawienie zdjęć poprzednich realizacji.