Nowy samochód. Czy warto go zabezpieczać ?Marzeniem chyba każdego kierowcy jest kupno nowego samochodu. Moment kiedy udajemy się do salonu i dostajemy kluczyki do naszego pojazdu, na pewno zapamiętamy na długo. Idealna, lśniąca karoseria i nieskazitelny środek pachnący nowością to aspekty, które pobudzają wyobraźnie każdego kierowcy. W końcu kto nie marzy o nowiutkim samochodzie?
W takim momencie, mimo iż nasz budżet został już bardzo nadwyrężony, warto się zastanowić nad znalezieniem jeszcze trochę gotówki, aby zabezpieczyć pojazd powłokami ochronnymi.
Na wstępnie warto podkreślić, że samochody salonowe nie posiadają żadnej fabrycznej ochrony lakieru, felg, środka czy innych elementów. Kupując dostajemy piękny produkt o stan, którego musimy już dbać we własnym zakresie.
Czy warto więc zabezpieczyć nowy samochód powłokami ochronnymi?
Odpowiedź jest bardzo prosta i zdecydowana. Nowy samochód wręcz trzeba zabezpieczyć! Dlaczego? O tym już w dalszej części artykułu.
W dobie czasów gdzie ekologia stała się bardzo modna, a ochrona środowiska jest tematem powszednim, producenci stosują tzw. Ekologiczne lakiery. Z czym to się wiąże? Do lakierów nie są dodawane utwardzacze i jest on produkowany na bazie wody. Powoduje to niesamowitą miękkość lakieru, który jest nieodporny na jakiekolwiek zarysowania. Może wydawać się to niemożliwe, ale taki lakier możemy zarysować nawet ręcznikiem podczas mycia!
Wnętrza samochodów mimo, że powalają swoim wyglądem, niestety nie są wykonywane już z tak trwałych tworzyw jak kiedyś. Plastiki podatne na wycieranie się, tapicerka skórzana, która bardzo łatwo potrafi się odkształcić oraz przetrzeć może zmartwić każdego posiadacza nowego samochodu.
Na całe szczęście możemy temu zaradzić korzystając z powłok ochronnych, którymi możemy zabezpieczyć każdy dowolny element samochodu, zaczynając od karoserii, środka, felg, szyb, na silniku czy uszczelkach kończąc. Dzięki takiemu zabiegowi nasz lakier wygląda o wiele lepiej niż przy odbiorze z salonu. Każda powłoka ochronna nadaje szklistości i głębi koloru, a w przypadku ceramiki czy hybrydy dodatkowo zabezpiecza przed zarysowaniami. Ze względu na odpychanie wody i brudu nasz pojazd będzie również dłużej czysty.
Warto również wspomnieć, iż przed nałożeniem powłoki ochronnej firma detailingowa przygotuje odpowiednio lakier usuwając z niego wszelakie skazy. Niestety nowe samochody podczas transportu są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne co powoduje konieczność mycia. Z przykrością musimy stwierdzić, że spora część samochodów salonowych posiada zarysowania, odpryski, czy nawet zmatowienia, których nie widać przy odbiorze samochodu, gdyż są one zatuszowane krótkotrwałymi woskami, bądź innymi specyfikami.
Po procesie takiego przygotowania możemy już być w 100% pewni, że nasz lakier wygląda idealnie i można zacząć go zabezpieczać. Rodzajów powłok ochronnych jest bardzo wiele (o czym wspominaliśmy w artykule "Powłoka ceramiczna, czy kwarcowa… a może hybrydowa ? ") dlatego każdy powinien wiedzieć czego oczekuje i jakie chce przeznaczyć na to środki.
Reasumując jeżeli zastanawiasz się czy warto zabezpieczyć nowy samochód po wyjeździe z salonu, nie czekaj ani chwili tylko odwiedź profesjonalne studio detalingowe. Na miejscu, specjaliści z pewnością doradzą Ci, jaką ochronę wybrać i poinformują o ich kosztach. Potem zostanie Ci tylko cieszyć się nienagannym wyglądem swojego pojazdu i czuć jakbyś każdego dnia odbierał nowy samochód!