Rodzaje folii samochodowychFolie samochodowe możemy podzielić na kilka grup w zależności od zastosowania.

Zaczniemy od folii do zmiany koloru samochodu, które stają się coraz bardziej popularne. Na pewno olbrzymią zaletą takich folii jest ogromny wyborów kolorów oraz rodzajów. W wielu przypadkach folia oferuje o wiele więcej opcji kolorystycznych niż usługa lakiernicza. Jakie więc mamy kolory i odcienie do wyboru? Praktycznie mówiąc, wszystkie. Na rynku jest wiele firm produkujących folie, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Na uwagę zasługują szczególnie folie matowe, satynowe, czy tzn. kameleony. Jeżeli kogoś bardzo poniesie wyobraźnia, może nawet wybrać folie imitującą skórę, czy nawet zamsz. Podczas wyboru folii warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże w podjęciu dobrej decyzji, a także na miejscu zaprezentuje nam próbniki.

Folie ochronne bezbarwne to nowy sposób na zabezpieczenie karoserii. Folie tego typu mają grubość ok. 170mikronów i w najlepszy sposób chronią nasz lakier. Nawet głębokie zarysowania, np.: po gwoździu nie uszkodzą naszego lakieru właśnie dzięki folii. Bardzo ważną zaletą folii ochronnych jest ich zdolność do samo regeneracji. Drobne rysy samoistnie się zasklepiają dzięki czemu powierzchnia karoserii naszego samochodu jest w świetnej kondycji przez cały czas użytkowania. Walorem takich folii jest również ich przezroczystość. Dzięki tej właściwości folia jest praktycznie niewidoczna dla oka, a samochód wygląd zachowuje swój pierwotny wygląd. Folie ochronne dostępne są również w matowym odcieniu, dzięki czemu metaliczny lakier po nałożeniu folii zamienia się w piękną satynę.

Bardzo popularne są też folie przyciemniające szyby. Tego typu folie prócz właściwości estetycznych posiadają szereg zalet praktycznych. Przyciemnione szyby nadają luksusu, zwiększają prywatność podróżujących, a także zapobiegają nagrzewaniu się samochodu wewnątrz.