Czyścimy tapicerkę samochodową

Samodzielnie czy u specjalistów ?

Reklamy kosmetyków samochodowych stworzonych z myślą o czyszczeniu tapicerki, jako efekt działania prezentowanych produktów zazwyczaj pokazują wnętrze nowego samochodu. Oglądając je myślimy sobie, że przecież niemożliwym jest, by po kilkuletnim używaniu pojazdu możliwy był do osiągnięcia ów rezultat. Owszem, używając dostępnych w sklepach motoryzacyjnych kosmetyków nie ma szans na doprowadzenie wnętrza do stanu znanego z dnia wyjazdu auta z salonu. Inaczej sprawa wygląda w przypadku skorzystania z pomocy profesjonalnych firm zajmujących się auto detailingiem.

Auto detailing, czyli kompleksowe czyszczenie, renowacja i konserwacja samochodu, ma na celu doprowadzenie pojazdu do stanu salonowego. Proces ten wykorzystywany jest również przy okazji prezentacji nowych egzemplarzy producenta, nadając autu zachwycającego, lśniącego wyglądu. Obszar działań w ramach auto detailingu obejmuje karoserię i wnętrze – będzie to zatem czyszczenie, konserwacja i renowacja tapicerki samochodowej, zarówno bawełnianej jak i skórzanej.

Kawałki czekolady, rozlana cola, psia sierść...

Samochodem nie tylko pokonujemy długie trasy czy dojeżdżamy do pracy. Równie często spożywamy pokarmy siedząc w środku, prowadząc pojazd pijemy kawę spóźnieni na spotkanie, stojąc na światłach przegryzamy drugie śniadanie. Pech chce, że zazwyczaj w takich przypadkach to co mamy w ręce spada na tapicerkę, zostawiając trudne do usunięcia ślady. Z braku czasu nie pozbywamy się ich na bieżąco pozwalając by piętrzyły się aż do momentu, gdy plamy pokryją niemal całą tapicerkę.

Każdy kto musiał zmierzyć się z czyszczeniem śladów po jedzeniu czy słodkich napojach wie, jak trudno jest doprowadzić- szczególnie bawełnianą tapicerkę - do stanu chociażby sprzed zajścia. Żmudne pranie przy użyciu reklamowanych kosmetyków, odkurzanie, a następnie konserwacja rzadko kiedy przynosi oczekiwany efekt. Mimo spędzonych kilku godzin pod domem z wiadrem gorącej wody z rozpuszczonym w niej środkiem piorącym, nie udaje się doczyścić wnętrza pojazdu tak, jakbyśmy chcieli. Tracimy czas, pieniądze wydane na kosmetyki i nerwy. Czy nie lepiej oszczędzić sobie nieprzyjemności i skorzystać z pomocy fachowców?

Jeśli zdecydujemy się oddać samochód w ręce specjalistów możemy skorzystać z dwóch dróg – powierzyć go firmom piorącym, które dokonają typowego odświeżenia wnętrza, lub zostawić go u miłośników lśniących pojazdów zajmujących się auto detailingiem. Pierwszą opcję nazwać można standardową – po wykonaniu trwającego kilkadziesiąt minut zabiegu odbierzemy auto pachnące i na pozór czyste. W drugim przypadku nasz pojazd dosłownie będzie lśnił.

Firmy zajmujące się auto detailingiem skupiają się na każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Z jednakową dbałością traktują wszystkie elementy przywracając im dawny, salonowy wygląd. Decydując się na pranie tapicerki możemy być pewni usunięcia wszystkich plam, jej dokładnego przepłukania, a następnie wysuszenia. Ponadto wnętrze zostanie zaimpregnowane co spowolni późniejsze brudzenie i wysterylizowane ozonatorem. Wszystkie plastiki zostaną gruntownie doczyszczone i zabezpieczone, podobnie podłoga pojazdu.

W przypadku skórzanych wnętrz samochodu również możemy liczyć na pomoc specjalistów od auto detailingu. Wykorzystując bezpieczne i sprawdzone specyfiki, skutecznie wyczyszczą każdy element, dokonają renowacji i impregnacji skór, jednocześnie przedłużając ich okres żywotności.

Lśniące i pachnące wnętrze samochodu

Wyczyszczenie wnętrza samochodu jest zdecydowanie większym wyzwaniem, niż mycie karoserii. Wymaga stosowania zaawansowanych kosmetyków, ogromnej dokładności i doświadczenia – nierozsądnie dobrane środki czyszczące wyrządzą więcej złego, niż pożytku. Jeśli chcemy aby środek naszego pojazdu ponownie wyglądał jak po wyjeździe z salonu niestety, na nic zda się nasz nawet największy trud. Samodzielnie, domowymi sposobami, nawet posiłkując się profesjonalnymi narzędziami nie uzyskamy zadowalającego efektu. Na szczęście w takich momentach możemy liczyć na pomoc firm zajmujących się auto detailingiem, które bazując na ogromnej wiedzy i doświadczeniu swoich pracowników sprawią, że tapicerka odzyska dawny blask i zapach, a dodatkowo zabezpieczona będzie na poczet kolejnych zgubnych dla jej czystości działań.