SPA nie tylko dla kobiet czyli dbamy o swój samochód„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma...” brzmiały słowa jednej z piosenek dla dzieci. Jest w nich mnóstwo prawdy – człowiek potrzebuje pasji, one go napędzają do działania, ubarwiają wolne dni, dzięki nim może się realizować i rozwijać. Dla jednego będzie to czytanie książek, inny wybierze prowadzenie ogródka, jeszcze inny największą sympatią darzyć będzie swój samochód spędzając przy nim cały wolny czas. Zadba o jego osiągi, aby jeszcze sprawniej radził sobie na trasie, na bieżąco dokonywać będzie niezbędnych napraw, sprawi, że jego karoseria oraz wnętrze będzie lśniło, niemal oślepiając przechodniów. Jednak nie każdy ma tyle wolnego czasu, aby nieustannie czyścić, pucować i „chuchać” na pojazd, a mimo to chciałby, by ten wyglądał niemal jak po wyjeździe z salonu. Co w takiej sytuacji może zrobić?

Auto detailing

Jeśli nie dysponujemy wolnym czasem, który pozwoliłby na regularne wyjazdy do myjni, możemy skorzystać z pomocy firm specjalizujących się w kosmetyce samochodowej. W takim przypadku odstawiamy pojazd w odpowiednie miejsce i po jakimś czasie odbieramy pachnące, wyczyszczone, estetycznie wyglądające auto. Jednak niekoniecznie będzie to wygląd „salonowy” - więcej wspólnego będzie miał ze słowami „odświeżony” i „czysty”. Czy są inne sposoby na dbania o samochód?

Owszem, kluczem do sukcesu jest istne car spa czyli auto detailing. Na rynku usług motoryzacyjnych obecne są firmy, które w sposób kompleksowy zadbają o wygląd samochodu. Na warsztat wezmą wnętrze oraz karoserię –usuną rysy, zabezpieczą lakier przed powstawaniem kolejnych uszczerbków, wykonają jego renowację, zajmą się polerką oraz wszystkim co wewnątrz – wykonają pranie tapicerki, wyczyszczą skóry i jeśli zajdzie potrzeba, doprowadzą je do atrakcyjnego stanu. Swoimi działaniami sprawią, że samochód wyglądać będzie jak w trakcie wyjazdu z salonu – zwracać będzie uwagę lśniącym lakierem bez jakichkolwiek niedoskonałości, nasyconym, pełnym kolorem i perfekcyjną czystością w środku.

Wsiadając do używanego pojazdu, który dopiero co wyjechał z warsztatu specjalistów od car spa, można poczuć się jak w innym, nowym aucie. Nie dziwi zatem fakt, iż z usług tego typu firm korzystają osoby planujące sprzedaż swojego samochodu, gdyż wykonane zabiegi w znacznym stopniu podniosą jego wartość.

Samochód jak nowy

Osoby, które uwielbiają spędzać swój czas na „pucowaniu” własnego auta nigdy nie przekonają się do usług firm, które robią to lepiej. Prawdopodobnie nawet nie wezmą pod uwagę takiej możliwości, uważając swoje działania za bezkonkurencyjne. Rzeczywistość jest jednak inna – w wyniku działań detailingowych każdy element w samochodzie wyglądać będzie jak nowy. Specjalistyczne metody, użycie zaawansowanych narzędzi i kosmetyków niedostępnych w sklepach motoryzacyjnych zapewni efekt który sprawi, iż kierując się jedynie wyglądem ciężko będzie odróżnić auto używane od salonowego.