Ochrona lakieru powłoką

Ochrona lakieru powłoką

  • Ochrona lakieru przed czynnikami atmosferycznymi
  • Ochrona przed zarysowaniami
  • Nadanie niesamowitej szklistości lakierowi
  • Podbicie głębi koloru
  • Łatwiejsza pielęgnacja samochodu
  • Ograniczenie brudzenia się samochodu
  • Wzrost wartości pojazdu

DELIXIRUM® Silver

powłoka ceramiczna
1600 NETTO

DELIXIRUM® Gold

powłoka ceramiczna
2900 NETTO

DELIXIRUM® Black

powłoka grafenowa
4900 NETTO

Powłoka twardsza od lakieru

Spowolniony proces rysowania się samochodu

Spowolniony proces brudzenia się samochodu

Opis usługi

Powłoka ceramiczna i grafenowa nadaje niesamowitej szklistości i głębi koloru lakierowi, a przy tym co najważniejsze – chroni przed mikrozarysowaniami. Dzięki wyjątkowej gładkości powierzchni powłoki uzyskujemy efekt hydrofobowy, czyli odpychania wody wraz z zanieczyszczeniami. Zdecydowanie wpływa on na łatwiejszą pielęgnację pojazdu, spowalnia brudzenie, jednocześnie zapobiegając korozji i oksydacji lakieru.

Powłoki ceramiczne ochronne lakieru są trwałym i skutecznym zabezpieczeniem Twojego samochodu. W dobie ekologicznych lakierów, stały się one bardzo miękkie i podatne na zarysowania nawet podczas procesu mycia! Między innymi z tego względu zaczęto stosować ceramikę na auto, która po utwardzeniu się na samochodzie tworzy warstwę szkła. Powłoka ceramiczna przeciwdziała nadmiernemu rysowaniu się karoserii oraz posiada szereg innych właściwości.

Pracujemy na powłokach ceramicznych DELIXIRUM

Między innymi z tego względu zaczęto stosować ceramikę na auto, która po utwardzeniu się na samochodzie tworzy warstwę szkła. Powłoka ceramiczna przeciwdziała nadmiernemu rysowaniu się karoserii oraz posiada szereg innych właściwości.

Pracujemy na powłokach ceramicznych DELIXIRUM

Usługę nałożenia powłoki ceramicznej oferujemy dla klientów z całego Śląska: Gliwice, Katowice, Chorzów, Zabrze oraz z obszaru całej Polski.

Powłoki ceramiczne ochronne lakieru są trwałym i skutecznym zabezpieczeniem Twojego samochodu. W dobie ekologicznych lakierów, stały się one bardzo miękkie i podatne na zarysowania nawet podczas procesu mycia! Między innymi z tego względu zaczęto stosować powłoki ceramiczne, które po utwardzeniu się na samochodzie tworzą warstwę szkła. Powłoka ceramiczna przeciwdziała nadmiernemu rysowaniu się karoserii oraz posiada szereg innych właściwości.

Powłoki ceramiczne – niezwykła odporność

Powłoka ceramiczna jest odporna na promieniowanie UV, kwaśne deszcze oraz ostrą chemię, dzięki czemu nie ma ryzyka, iż lakier po czasie wyblaknie. Dodatkowo ze względu na właściwości hydrofobowe oraz elektrostatyczne samochód o wiele mniej się brudzi, a jego pielęgnacja staje się o wiele szybsza i przyjemniejsza. Olbrzymią zaletą powłok ceramicznych jest również nadawanie lakierowi niesamowitej szklistości i podbicie głębi koloru. Karoseria jest zdecydowanie bardziej szklista, błyszcząca, a kolory wyraźniejsze i żywe.

Powłoka ceramiczna – cena

Warto podkreślić, iż nałożenie powłoki ceramicznej nie powoduje utraty gwarancji na nowy samochód, a jej cena uzależniona jest od pakietu wybranego przez klienta.

Pracujemy na powłokach ceramicznych DELIXIRUM – http://www.DELIXIRUM.com

Powłoka ochronna na samochód to sposób na utrzymanie karoserii w świetnej kondycji przez długi czas!

*Powłokę ceramiczną zalecamy dla samochodów nowych bądź używanych uprzednio poddanych procesowi renowacji lakieru.

 

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania:

 +48 516 002 003

 

Najczęściej zadawane pytania

Powłoki ceramiczne dzięki swoim właściwościom zabezpieczają lakier Twojego samochodu przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, matowieniem i brudem. Powłoki Ceramiczne spowalniają proces brudzenia się samochodu, jednocześnie chroniąc go przed działaniem agresywnej chemii stosowanej w środkach myjących (takiej jak kwasy i zasady). Po aplikacji powłoka tworzy niewidoczną dla oka warstwę ochronną dla lakieru Twojego samochodu. W zależności od rodzaju wybranej powłoki, może ona utrzymywać się na zaaplikowanej powierzchni nawet do 10lat (DELIXIRUM Black). Powłoka ceramiczna sprawia, że lakier samochodu jest bardziej szklisty (efekt szkła) a jego barwa „odżywiona” nadając mu wyjątkowego blasku, dodatkowo tworzy warstwę hydrofobową, która odpychając wodę i zabrudzenia relatywnie spowalnia proces brudzenia się karoserii samochodu.

Pielęgnacja i mycie samochodu z zaaplikowaną powłoką ceramiczną nie odbiega zbytnio od tradycyjnego mycia auta. Należy pamiętać, że odpowiednie dbanie o lakier samochodu pozwoli na długo cieszyć się jego właściwościami i wyglądem – podobnie jest z powłoką ceramiczną. Do mycia samochodu warto używać dedykowanych kosmetyków o neutralnym ph, co pozwoli oczyścić lakier i powłokę a także odetkać jej pory i przywrócić właściwości hydrofobowe. Dla powłok ceramicznych DELIXIRUM zalecamy do korzystania z kosmetyków z linii DELIXIRUM. Na początku należy nałożyć warstwę aktywnej piany i chwilę poczekać, aż brud się rozpuści. Następnie należy spłukać pianę i przystąpić do mycia właściwego. Najlepiej skorzystać z metody na dwa wiadra (jedno wiadro z wodą i szamponem, drugie z ciepłą i czystą wodą do spłukiwania). Do mycia warto używać specjalnej rękawicy z mikrofibry lub wełny co zapobiegnie powstawaniu mikro zarysowań na lakierze. W przypadku korzystania z myjni ręcznych – ciśnieniowych, konieczne jest bardzo dokładne i powolne spłukanie całego brudu z samochodu. Uwaga! Kategorycznie odradzamy korzystanie z myjni automatycznych, gdyż mogą one uszkodzić i zarysować lakier.

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju powłok ceramicznych, których jakość i wytrzymałość są różne. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej powłoki ceramicznej? Korzystaj z preparatów, które mają wysoki stopień twardości (najlepiej 9H), oraz są polecane przez profesjonalistów. Podczas wyboru odpowiedniej powłoki warto również zwrócić uwagę na jej trwałość związania się z lakierem, oraz fakt czy jest to powłoka certyfikowana czy ogólnodostępna. Osobiście polecamy powłoki DELIXIRUM, które są efektem wieloletnich badań i testów przeprowadzonych w studio Bracia Pietrzak Car Detailing, spełniając najbardziej rygorystyczne normy i wymagania jakie stawiamy produktom aplikowanym w naszym studio. Powłoki ceramiczne DELIXIRUM występują w różnych wariantach cenowych.

Najlepszym rozwiązaniem jest kompleksowe zabezpieczenie samochodu za pomocą kombinacji folii ochronnej PPF i powłoki ceramicznej. Folia ochronna PPF to jedyne na rynku zabezpieczenie lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak odpryski od kamieni i mocne zarysowania, oraz matowienie. Naklejania jest na lakier tworząc fizyczną warstwę ochronną, która dzięki funkcji samo regeneracji chroni go przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Ze względu na dość wysoką cenę aplikacji, najczęściej za pomocą foli zabezpiecza się tylko najbardziej narażone na uszkodzenia elementy karoserii samochodu takie jak zderzak czy też maska. Pozostałe elementy karoserii oraz samą folię, dodatkowo pokrywa się powłoką ceramiczną – tworzą kompletną ochronę lakieru. Folię najczęściej stosuje się przy zabezpieczaniu nowych samochodów, gdzie Klientowi zależy na zachowaniu lakieru w oryginalnym stanie na długie lata.

Absolutnie nie – odpowiednio zaaplikowana przez specjalistów powłoka ceramiczna, w żaden sposób nie wpływa negatywnie na użytkowanie samochodu. Dzięki swoich właściwościom wręcz ułatwi nam dbanie o czystość samochodu i na długo pozwoli cieszyć się blaskiem jego lakieru. Należy pamiętać jedynie o jej bieżącej konserwacji zgodnie z zaleceniami producenta. Warto używać dedykowanych konserwatorów do powłok, które odżywiają powłokę ceramiczną i pomagają zachować jej hydrofobowe właściwości.

Trwałość powłoki ceramicznej zależy od kilku czynników. Najważniejszy jest skład samego preparatu. Producenci najczęściej określają czas związania się powłoki z lakierem w latach. Powłoki wytrzymują od roku, do kilku lat (jak np. DELIXIRUM Black – 10 lat). Wpływ na trwałość powłoki ma również jej odpowiednia konserwacja zgodnie z zaleceniami producenta, oraz sposób użytkowania samochodu przez samego Klienta.

Producent powłok ceramicznych analizuje skład danej powłoki i wskazuje przybliżony czas jej działania na lakierze samochodu, uwzględniając szereg zmiennych. DELIXIRUM posiada w swojej ofercie powłoki o trwałości od 2 (powłoka SILVER) do 10 lat (powłoka Black). Należy jednak pamiętać, że gwarancja nie jest wolna od zobowiązań. Klient musi odpowiednio dbać o powłokę i stosować się do wytycznych producenta co do jej konserwacji. Równie istotne jest odpowiednie przeprowadzenie samej aplikacji powłoki na lakier samochodu, co najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie. Niektórzy producenci zobowiązują też użytkownika pojazdu do przeprowadzenia okresowych przeglądów powłoki. Warunki gwarancji każdorazowo powinny być zawarte w karcie gwarancyjnej dołączanej do produktu/usługi.

Cena aplikacji powłoki ceramicznej na samochód zależy od wielu czynników. Po pierwsze skład chemiczny powłoki – im jest bardziej zaawansowana, ma trwalszy skład i skuteczniej chroni lakier przed czynnikami zewnętrznymi, tym jej cena jest wyższa. Po drugie wielkość samochodu - Jeżeli mówimy o małym, miejskim aucie to koszt nałożenia powłoki ceramicznej będzie dużo niższy niż w przypadku np. pojazdów dostawczych czy SUVów (ze względu na ilość zużycia produktu oraz czas pracy). Po trzecie stan lakieru na którym ma być zaaplikowana powłoka ceramiczna. Bardzo często w samochodach używanych konieczne jest przeprowadzenie korekty lakieru przed zaaplikowaniem powłoki ceramicznej co relatywnie wpływa na cenę całej usługi. Z tego względu zalecamy nałożenie powłoki ceramicznej od razu po wyjeździe auta z salonu. W ten sposób ochrona lakieru będzie trwalsza, a koszty dużo mniejsze.

Czy opłaca się zainwestować w powłokę ceramiczną i zabezpieczyć nią samochód? Jeżeli chcesz, aby lakier na Twoim pojeździe prezentował się okazale i błyszcząco, masz zamiar chronić go przed destrukcyjnym wpływem kwaśnych deszczy czy promieni słonecznych oraz nie chcesz, aby ten błyskawicznie zmatowiał – usługa adresowana jest do Ciebie. Odpowiednia eksploatacja powłoki nie jest trudna, a zabezpieczenie w ten sposób lakieru przedłuży mu żywotność i ochroni między innymi przed korozją. Powłoka ceramiczna może dodatkowo podnieść wartość samochodu przy jego odsprzedaży.

Obecnie najbardziej zaawansowane technologicznie i wciąż udoskonalane są powłoki ceramiczne, dlatego wybór pomiędzy powłoką ceramiczną a kwarcową jest jasny – tylko powłoka ceramiczna zabezpieczy lakier Twojego samochodu przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, matowieniem i brudem, jednocześnie nadając mu wyjątkowe właściwości estetyczne. Co prawda powłoki ceramiczne dzięki swojej zaawansowanej technologii produkcji są droższe od kwarcowych – jednakże jest to różnica warta swojej ceny.

Powłoki certyfikowane, czyli takie których nałożenie wymaga odpowiedniej akredytacji dla firmy która się tym zajmuje z pewnością gwarantują nam najwyższą jakość zastosowanego produktu i wykonanej usługi. Firmy które zajmują się aplikacją powłok ceramicznych muszą spełniać szereg wymogów i przejść szkolenia u producenta danej, certyfikowanej powłoki, aby zapewnić swoim Klientom najwyższą jakość usług i poprawność zaaplikowania powłoki na karoserii samochodu. Dlatego też powłoki ceramiczne DELIXIRUM GOLD i PLATINIUM oraz BLACK dostępne są TYLKO u akredytowanych partnerów którzy takiej wymagania spełniają.

Grubość powłoki ceramicznej nie przekracza standardowo wartości jednego mikrona (popularna nazwa jednego mikrometra czyli jednej milionowej metra albo jednej tysięcznej milimetra). Powłoka ceramiczna nie ma zastępować warstwy lakierniczej, a jedynie ją wzmacniać tworząc niewidoczną dla oka barierę ochronną na karoserii samochodu.

Samochody używane często posiadają już zniszczony i zmatowiony lakier. Szczególnie w przypadku klasyków i samochodów zabytkowych degradacja powłoki lakierniczej jest spora. Obecne lakiery produkowane są na bazie wody co relatywnie obniżyło ich wytrzymałość i twardość, jest to widoczne już na kilkuletnich samochodach których lakier niejednokrotnie stracił salonowy blask podczas normalnej eksploatacji. W każdym z takich przypadków dzięki odpowiednim zabiegom renowacji lakieru i zastosowaniu powłoki ceramicznej jesteśmy w stanie ożywić kolor i doprowadzić lakier do zadowalającego stanu. Dzięki usługom renowacji lakieru i zabezpieczenia go powłoką ceramiczną możemy dać swojemu używanemu autu drugie życie i na nowo cieszyć się jego wyglądem, jednocześnie podnosząc jego wartość przy ewentualnej odsprzedaży.

Twardość powłoki ceramicznej wyraża się w popularnej skali ołówkowej. Powłoka ceramiczna osiąga twardość od 4H do 9H. Najczęściej spotykanymi obecnie powłokami na rynku są właśnie powłoki ceramicznej o twardości 9H. Warstwa ceramiczna ma chronić lakier i wnikając w jego strukturę sprawia że jest on bardziej odporny na destrukcyjne czynniki zewnętrzne takie jak warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i brud.

Generalnie po tym okresie powłoka w skutek samo degeneracji przestanie spełniać swoje właściwości. Można albo usunąć pozostałości powłoki z lakieru za pomocą polerowania mechanicznego (co najlepiej przeprowadzić w profesjonalnej firmie zajmującej się cardetailingiem) i nałożyć nową powłokę, lub nie robić nic – jednakże należy pamiętać o tym że lakier przestanie być chroniony. Jeżeli korzystamy z powłoki gdzie producent zaleca jej serwisowanie i przeglądy, podczas wizyty serwisowej firma która taki serwis przeprowadza na pewno oceni stan powłoki na lakierze i podpowie czy warto już coś z nią robić, czy na razie spełnia swoje właściwości.

Najczęściej zadawane pytania

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania:
+48 516 002 003

Ostatnie realizacje

Zaufali nam

Czesław Mozil

Zobaczcie tylko jak wygląda moje VOLVO z przebiegiem ponad 400tys. km! Jak nowe! Samochód został poddany serii zabiegów renowacyjnych (korekta lakieru, usuwanie wgnieceń, renowacja kloszy, czyszczenie i renowacja tapicerki)

Adam Kornacki

Mój Lexus LC500h niebawem skończy 4 lata. Ale od dzisiaj znów wygląda jak nowy. Dzięki Braciom Pietrzak  otrzymał powłokę ceramiczną DELIXIRUM na zewnątrz i wewnątrz. I jest piękny, prawda???

Mariusz Kałamaga

Pełny profesjonalizm! Bardzo polecam i namawiam, samochód po wizycie u Braci wygląda jak nowy i taki stan dzięki powłoce ceramicznej utrzymuje się przez wiele dni użytkowania w czasie jesiennej aury. Jestem pod ogromnym wrażeniem!

Przemysław Saleta

Chłopaki naprawdę robią super robotę!  Samochód jak nowy! Dziękuję!!! Teraz jak nowe dziecko w rodzinie, rocznik 1996, BMW 750i – pachnie i wygląda jak 20 lat temu. Bracia Pietrzak usunęli wgniotki na lakierze oraz  przeprowadzili korektę i regenerację na całym samochodzie.

Irek Bieleninik

Moja dwuipółletnia Skoda Superb po zabiegach renowacji, pielęgnacji i aplikacji powłoki ceramicznej wygląda, jakby dopiero zjechała z taśmy produkcyjnej, a może nawet lepiej! Profesjonalizm, dbałość o każdy szczegół i fantastyczna obsługa salonu – gorąco polecam!

Robert Burneika

Hardkorowe odnowienie mojej BMW 750Li! Dzieki dla Braci Pietrzak! Nie ma lipy!! Bracia Pietrzak tutaj w Gliwicach robią ekstra robotę a nie jakieś tam kanapeczki! Beemka wygląda jak z salonu i do tego pokryli ją hardkorowym DELIXIRUM!

Robert Korólczyk

Pełen profesjonalizm na każdym kroku, życzliwa obsługa, ekipa chłopaków pracujących z pasją oraz to co dla mnie było bezcenne: poczucie bezpieczeństwa, że zostawiam swój skarb w dobrych rękach. Dla mnie jesteście prawdziwymi mistrzami!

Grzegorz Cebula "C-Bool"

Oddałem ostatnio auto w profesjonalne ręce Braci Pietrzak, którzy mieli dla mnie rozwiązanie. Cały samochód został oklejony bezbarwną folią zabezpieczającą a dodatkowo zaaplikowana została powłoka ceramiczna DELIXIRUM, dzięki której mycie samochodu to teraz czysta przyjemność!

 

Zaufali nam

Kontakt

Zarezerwuj bezpłatną
konsultację telefoniczną